Gramatura ręczników - jaka gramatura ręcznika jest najlepsza?

Optymalna gramatura ręczników

 

ręczniki hotelowe, ręczniki kąpielowe

Prowadzenie działalności w branży hotelarskiej wymaga od przedsiębiorców szczególnej rozwagi w zarządzaniu budżetem. Zakup tańszych ręczników, czy szlafroków może się wydawać dobrym rozwiązaniem, ale czy na pewno opłacalnym z perspektywy długoterminowej?

Na opinię gości o hotelu wpływa bardzo wiele czynników. Wydawać by się mogło, że wyposażenie pokoju w odpowiednie ręczniki, jest kwestią mniej ważną, ale na atmosferę w pokoju i łazience mają one duży wpływ. Goście hotelowi oczekują, że ich wizyta pozostawi miłe wspomnienia, a aby tak się stało, pokój powinien być po prostu komfortowy. Jednym ze sposobów na uczynienie pobytu w hotelu bardziej wygodnym, jest zadbanie o to, aby ręczniki były wysokiej jakości i były dostępne w odpowiedniej ilości.  

Ale jak wybrać odpowiedni ręcznik, a w szczególności jaka gramatura ręcznika jest optymalna? 

Wagę ręczników wyraża się w gramach na metr kwadratowy. Wg przyjętych standardów, gramatura ręczników i szlafroków powinna wynosić od ok. 300 do 800 g/m2. Inne materiały mogą mieć niższe wartości - nawet 100 g/m2. 

Będąc przez wiele lat dystrybutorem ręczników i szlafroków dla branży hotelarskiej oraz biorąc pod uwagę cenę, możliwości absorpcyjne oraz miękkość ręczników,  przekonaliśmy się, że optymalnym rozwiązaniem dla hoteli są ręczniki o gramaturze 600 g/m2.  

Warto przy tym pamiętać, że waga ma znaczenie wtedy kiedy mówimy o bawełnie dobrej jakości, a na jakość bawełny ma również wpływ jej pochodzenie i długość włókien.

wysoka jakość ręcznika o idealnej gramaturze ręcznika

Gramatura ręcznika a metr kwadratowy materiału - czyli co oznacza gramatura ręcznika?

Kupując ręczniki, warto sprawdzić, jaką posiadają gramaturę. Od niej będzie zależał komfort użytkowania i zadowolenia użytkownika. Co więc oznacza gramatura ręcznika?

Gramatura ręcznika to nic innego jak ciężar tkaniny, który jest obliczany na podstawie liczby gramów na jeden metr kwadratowy materiału (GSM grams per square). W Polsce gramatura ręcznika podawana jest według zapisu X g/m2.

Każda gramatura ręcznika to inne właściwości. Dlatego też warto znać poszczególne gramatury, by odpowiednio wybrać dobry ręcznik do danej sytuacji.

  • Gramatura ręcznika 300-400 g/m2 - najniższa gramatura ręcznika. Jest stosowana jako najlepsza gramatura do produkcji ręczników plażowych czy jako ręczniki kąpielowe. Tego typu ręczniki najlepiej chłoną wodę, szybko schną i nie zajmują dużo miejsca.
  • Gramatura 450 - 500 g/m2 - najlepsza gramatura ręczników przeznaczonych do codziennego użytku. Wybierają tą gramaturę ręcznika mamy pewność, że ręczniki będą wystarczająco grube, miękkie w dotyku i jednocześnie będą szybko schły.
  • Gramatura 600-750 g/m2- tego typu ręczniki bawełniane najlepiej chłoną wodę, są masywne, a co za tym idzie, długo schną. Są bardzo mięsiste i wytrzymałe. Należy także zwrócić uwagę, że zajmują dużo miejsca w szafie jak i w pralce.

Jakie ręczniki najlepiej chłoną wodę?

Odpowiedz na pytanie: "Jaki ręcznik najlepiej chłonie wodę?" może wydawać się prosta, biorąc pod uwagę gramaturę ręczników. Jednak chłonięcie wody może w dużej mierze zależeć nie tylko od gramatury ręcznika, ale także od splotu i materiału, z jakiego jest wykonany ręcznik.

W uproszczeniu można stwierdzić, że im cięższy ręcznik, tym więcej materiału zostało zużyte do jego produkcji. Jednak wysoka jakość ręcznika zależna jest także od jego budowy (budowa pętelkowa). Wysokiej jakości ręczniki hotelowe jak i te do domowego użytku powinny być wykonane z grubo tkanych i cienkich pętelków (ma to wpływ na chłonność ręcznika). Ręczniki o niższej gramaturze mają większe odstępy między pętelkami, przez co ręcznik może wydawać się mniej gęsty.

Najlepsza gramatura ręcznika od King of Cotton

King of Cotton zaopatrując hotele o wysokim standardzie zawsze dba o to, aby wszystkie produkty były wysokiej jakości i pochodziły od zaufanych producentów. Spośród wielu produktów, które oferujemy, ręczniki o wadze 600 g/m2 są przez nas najchętniej polecane dla branży hotelarskiej. Stanowiąc doskonałe połączenie wysokiej jakości produktu i rozsądnej ceny potwierdzają, że nie trzeba ograniczać wydatków, aby osiągnąć wysoki standard. 

Ręczniki, które oferujemy są wykonane z dobrej jakości bawełny, z długich mocnych włókien, są miękkie i przyjemne w dotyku, a zarazem bardzo wytrzymałe, mimo wielokrotnego prania. Zaopatrujemy w nie najlepsze hotele na świecie, co dodatkowo potwierdza ich jakość. Dostępne w kolorze białym i z możliwością zamówienia haftu indywidualnego w konkurencyjnej cenie.  

 

KING OF COTTON


Tel: +48 77555 0019
Email: info@kingofcotton.pl