FAQs
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Większość naszych zamówień jest dostarczana do klienta w ciągu 2 do 3 dni roboczych na terenie Wielkiej Brytanii i 7 do 9 dni roboczych dla przesyłek, które wysyłamy do Polski, licząc od dnia otrzymania potwierdzenia zamówienia na adres e-mail (w zależności od dostępności produktu).
Jeśli przesyłka ma być dostarczona w następnym dniu roboczym (usługa dostępna tylko na terenie Wielkiej Brytanii) należy zaznaczyć tę opcję przy składaniu zamówienia. Zamówienie musi być wtedy dokonane przed godziną 14 dnia poprzedniego. Nie dotyczy produktów, do których zamówiono usługę haftu.
Prosimy mieć na uwadze, że czas dostawy produktów, do których zamówiono usługę haftu indywidualnego może się przedłużyć o dodatkowe 5 dni roboczych.
Zamówienia, które mają być dostarczone w sobotę (usługa dostępna tylko na terenie Wielkiej Brytanii) muszą być złożone do godziny 12 w piątek.
Jaki jest koszt dostawy?
Przesyłka do Europy (Eurozone), w tym do Polski od 99.00 PLN.
Minimalny koszt dostawy to £3.95 na terenie Wielkiej Brytanii.
Przesyłka, która zostanie dostarczana w następnym dniu roboczym to £7.00 (tylko Wielka Brytania)
Podczas składania zamówienia, po wprowadzeniu adresu i wybraniu kraju oraz przejściu do podsumowania, na rachunku będzie widniała całkowita kwota do zapłaty, uwzględniająca dostawę i VAT.
W jaki sposób przesyłka zostanie dostarczona?
Użytkownik otrzyma informację e-mail, potwierdzającą, że zamówienie zostało wysłane. Przesyłka jest nadawana kurierem i powinna być dostarczona w godzinach od 8 do 17 w następnym dniu roboczym (tylko na terenie Wielkiej Brytanii), chyba że została wybrana opcja dostawy w sobotę (tylko na terenie Wielkiej Brytanii). Przesyłki wysyłane do Polski zostaną dostarczone w czasie od 7 do 9 dni roboczych.
Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?
Podczas składania zamówienia za pośrednictwem naszego serwisu internetowego, istnieje możliwość zaznaczenia opcji odbioru osobistego, w jednym z naszych sklepów w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Belgii ( adresy sklepów dostępne w zakładce "Nasze sklepy" na stronie głównej). Użytkownik otrzyma informację na adres e-mail gdy jego zamówienie będzie gotowe do odbioru.
Czy istnieje możliwość wysłania produktów do kraju, który nie jest wymieniony na liście?
Jeśli kraj, do którego użytkownik chce wysłać zamówienie, nie pojawia się na liście wyboru, podczas składania zamówienia, należy złożyć zamówienie telefonicznie lub wysłać je na adres e-mail, a nie poprzez naszą stronę internetową. Po złożeniu zamówienia telefonicznie lub przez e-mail, użytkownik otrzyma informację zwrotną dotyczącą ceny za przesyłkę i czasu realizacji zamówienia (jeśli usługa w wybranym kraju będzie dostępna).
Jaką liczbę splotów wybrać?
Gęstość splotu to wyrażenie, które odnosi się do liczby splotów, mieszczących się w calu kwadratowym tkaniny. W przypadku bawełny egipskiej, zazwyczaj, im więcej splotów, tym lepszej jakości tkanina. Długie włókna egipskiej bawełny umożliwiają wyprodukowanie wysokiej jakości bawełny, o gęstym splocie.
Liczbę splotów możemy więc, w uogólnieniu, traktować jako wskaźnik jakości, bo im wyższa jej wartość, tym mocniejsza i szlachetniejsza tkanina. Nie jest to jednak jedyny czynnik wpływający na jakość tkaniny bawełnianej. Jakość samego włókna oraz jego długość również są kluczowe, bo tylko z przędzy o o długich i mocnych włóknach można wyprodukować luksusową tkaninę o gęstym splocie.
Jaką gęstość splotu wybrać?
W zależności od gęstości splotu, możemy wyróżnić kilka grup:
120-180 splotów na cal kwadratowy
Lekka, przewiewna pościel w przystępnej cenie, do codziennego użytku. Używana też często w szpitalach, domach wypoczynkowych czy motelach.
200 splotów na cal kwadratowy
Lekka i dająca uczucie świeżości pościel w przystępnej cenie, do codziennego użytku i dobra na w lato. Cieszy się popularnością w hotelach i pensjonatach.
400 splotów na cal kwadratowy
Pościele szyte z tkaniny o tej gęstości to zdecydowanie najlepiej sprzedające się produkty w King of Cotton. Taka liczna splotów gwarantuje miękkość i wytrzymałość, dlatego pościel z tej grupy jest chętnie zamawiana przez hotele o wysokim standardzie.
600 splotów na cal kwadratowy
Produkty wykonane z tkanin o tej gęstości są uznawane za luksusowe. W procesie tkania specjalną technologią z użyciem skompresowanego powietrza uzyskuje się jednolitą, delikatnie połyskującą i miękką tkaninę. Spośród pościeli luksusowych najlepiej sprzedają się pościele właśnie z tej grupy. Warto w nią zainwestować bo jest bardzo wytrzymała.
800 – 1000 splotów na cal kwadratowy
Tkaniny luksusowe, najwyższej jakości. Pościele produkowane z tkanin z tego przedziału, to pościele ekskluzywne, zachowujące swe właściwości przez wiele lat. Niezwykle wytrzymały, gęsty splot i delikatny połysk sprawiają, że spanie w takiej pościeli to czysta przyjemność. Firma King of Cotton jest jednym z niewielu dystrybutorów pościeli o takiej liczbie splotów w Polsce.
Dlaczego liczba splotów jest istotna?
Liczba splotów odnosi się do ilości nitek, splecionych pionowo i poziomo, mieszczących się w calu kwadratowym. Gęstsze sploty można uzyskać z lepszej jakości bawełny, na przykład z bawełny egipskiej, bo dzięki jej długim i mocnym włóknom, da się na określonej powierzchni zmieścić więcej nitek. Przyjmuje się, że im większa liczba splotów, tym lepsza tkanina. Podstawowa wartość dla bawełny to 150 splotów, ale dobrej jakości tkaniny zaczynają się od 180 splotów.
Liczba splotów jest ważna, ale są również i inne właściwości, które stanowią o wartości, jakości i komforcie tkaniny bawełnianej. Rodzaj bawełny, sposób jej pozyskiwania, odpowiedni proces produkcji są również kluczowe.
Co to jest perkal i satyna?
Perkal bawełniany to ściśle tkane włókna bawełny (tzw. splot płócienny), który charakteryzuje się wytrzymałością i daje poczucie świeżości. Perkal powinien być wykonany z co najmniej 180 splotów na cal kwadratowy. Perkal jest sztywniejszy od satyny, a jego lewa i prawa strona wyglądają tak samo.
Satyna bawełniana to przewiewna tkanina, która jest specjalnie tkana tak, aby uzyskać tzw. splot atłasowy. Charakteryzuje się delikatnym połyskiem i gładkością. Tkana luźniej niż perkal, a jej lewa i prawa strona różnią się.
Sposób w jaki tkanina została utkana ma wpływ na to jaki będzie w dotyku. Pościele z z satyny bawełnianej są bardziej miękkie niż te z perkalu. Układ nitek w splocie satynowym sprawia też, że tkanina jest jedwabista i lśniąca. Z kolei splot płócienny jest mniej gładki, ale bardziej wytrzymały.
Obydwa sploty mają swoje zalety, obydwa są używane do wyrobu pościeli wysokiej jakości, a wybór zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy wolą uczucie świeżości jakie daje perkal, inni delikatność satyny.
Co to jest gramatura ręcznika?
Gramatura ręcznika to ciężar bawełny, z której został wykonany, wyrażony w gramach na metr kwadratowy. Termin ten używany jest w przemyśle włókienniczym, głównie do opisu właściwości ręczników i szlafroków. Ogólnie mówiąc im wyższa gramatura, tym lepszy ręcznik.
Wszystkie ręczniki powyżej 450g/m2 spełniają standardy branży hotelarskiej zarówno pod względem miękkości, jak i wytrzymałości.
INSTRUKCJE PRANIA
Należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami podanymi na metce. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, tkaniny na dłużej zachowują swe właściwości, kolor i kształt. Poniżej podajemy porady dotyczące prania produktów dostępnych w naszym sklepie.
POŚCIELE I OBRUSY Z EGIPSKIEJ BAWEŁNY
Można prać w pralce w temperaturze 40 °C. Suszenie w suszarce bębnowej w niskich temperaturach (aby zapobiec nadmiernemu skurczeniu się tkaniny) z funkcją chłodzenia pod koniec cyklu. Wyjąć zaraz po zakończeniu suszenia, ułożyć na płaskiej powierzchni i prasować jeszcze wilgotne. Można również powiesić pościel bez wirowania co pozwoli na zminimalizowanie ilości zagnieceń.
Nie należy prać z innymi materiałami takimi jak akryl czy policotton ponieważ może to spowodować mechacenie się tkaniny.
POŚCIELE I OBRUSY Z POLICOTTONU
Można prać w pralce w temperaturze 30 °C. Suszenie w suszarce bębnowej w niskich temperaturach (aby zapobiec nadmiernemu skurczeniu się tkaniny) z funkcją chłodzenia pod koniec cyklu. Zaraz po zakończeniu suszenia należy wyjąć i delikatnie rozprostować jeszcze wilgotny materiał. Prasowanie na ogół nie jest konieczne, jeśli jednak tkanina będzie tego wymagać, prasowanie policottonu jest łatwe.
Nie należy prać z innymi materiałami takimi jak akryl czy poliester ponieważ może to spowodować mechacenie się tkaniny.
SZLAFROKI I RĘCZNIKI
Zalecamy, aby szlafroki i ręczniki zostały przed pierwszym użyciem wyprane. produkty te osiągną maksymalną chłonność i miękkość po kilku praniach.
Nie zalecamy używania płynów zmiękczających, a jeśli istnieje taka konieczność, tylko w niewielkich ilościach i nie do każdego prania gdyż tworząca się wówczas na włóknach powłoka zmniejsza możliwości absorpcyjne szlafroków i ręczników.
Produkty są nieco większe niż wskazuje metka, ponieważ uwzględnia się stopień zbiegnięcia tkaniny o ok. 5% po praniu.
Jeśli w trakcie użytkowania niektóre z włókien się zaciągną, można je uciąć - nie spowoduje to uszkodzenia tkaniny.
Niektóre detergenty i kosmetyki, a w szczególności te, które zawierają wybielacze, mogą spowodować trwałe odbarwienie tkaniny.
Szlafroków i ręczników nie należy prać chemicznie.
CIEMNE KOLORY NALEŻY ZAWSZE PRAĆ ODDZIELNIE
Powyższe zaleceni mają jedynie charakter ogólny, zawsze należy zapoznać się z instrukcją prania umieszczoną na metce lub opakowaniu produktu.