Washing Instructions

Instrukcje prania

Należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami podanymi na metce. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji tkaniny na dłużej zachowają swe właściwości, kolor i kształt. Poniżej podajemy porady dotyczące prania produktów dostępnych w naszym sklepie.

 

POŚCIELE I OBRUSY Z EGIPSKIEJ BAWEŁNY

Można prać w pralce w temperaturze 40 °C. Suszenie w suszarce bębnowej w niskich temperaturach (aby zapobiec nadmiernemu skurczeniu się tkaniny) z funkcją chłodzenia pod koniec cyklu. Wyjąć zaraz po zakończeniu suszenia, ułożyć na płaskiej powierzchni i prasować jeszcze wilgotne. Można również powiesić pościel z bawełny egipskie bez wirowania co pozwoli na zminimalizowanie ilości zagnieceń.

Nie należy prać z innymi materiałami takimi jak akryl czy policotton ponieważ może to spowodować mechacenie się tkaniny.

 

POŚCIELE I OBRUSY Z POLICOTTONU

Można prać w pralce w temperaturze 30 °C. Suszenie w suszarce bębnowej w niskich temperaturach (aby zapobiec nadmiernemu skurczeniu się tkaniny) z funkcją chłodzenia pod koniec cyklu. Zaraz po zakończeniu suszenia  należy wyjąć i delikatnie rozprostować jeszcze wilgotny materiał. Prasowanie na ogół nie jest konieczne, jeśli jednak tkanina będzie tego wymagać, prasowanie policottonu jest łatwe.  

Nie należy prać z innymi materiałami takimi jak akryl czy poliester ponieważ może to spowodować mechacenie się tkaniny.

 

SZLAFROKI I RĘCZNIKI

Zalecamy, aby szlafroki i ręcznik zostały przed pierwszym użyciem wyprane. Produkty te osiągają maksymalną chłonność i miękkość po kilku praniach.

Nie zalecamy używania płynów zmiękczających, a jeśli istnieje taka konieczność, tylko w niewielkich ilościach i nie do każdego prania gdyż tworząca się wówczas na włóknach powłoka zmniejsza możliwości absorpcyjne szlafroków i ręczników. 

Produkty są nieco większe niż wskazuje metka, ponieważ uwzględnia się stopień zbiegnięcia tkaniny o ok. 5% po praniu.

Jeśli w trakcie użytkowania niektóre z włókien się zaciągną, można je uciąć - nie spowoduje to uszkodzenia tkaniny. 

Niektóre detergenty i kosmetyki, a w szczególności te, które zawierają wybielacze, mogą spowodować trwałe odbarwienie tkaniny.

Szlafroków i ręczników nie należy prać chemicznie. 

 

CIEMNE KOLORY NALEŻY ZAWSZE PRAĆ ODDZIELNIE

Powyższe zaleceni mają jedynie charakter ogólny, zawsze należy zapoznać się z instrukcją prania umieszczoną na metce lub opakowaniu produktu.

 

KING OF COTTON

Unit 1

Canada Road

Byfleet

Surrey

KT14 7JX

Tel: +48 77555 0019

Fax: +44 (0)20 8332 7900

Email: info@kingofcotton.pl