Why Egyptian Cotton

Dlaczego egipska bawełna?

Produkcja bawełny od setek lat stanowi jeden z najbardziej konkurencyjnych przemysłów w egipskiej gospodarce. Egipska bawełna, głównie ze względu na wysoka wytrzymałość i miękkość, jest uważana za najlepszą na świecie. Jej długie włókna pozwalają na produkcję wysokiej jakości, delikatnej, ale zachowującej dużą wytrzymałość przędzy. Z takiej przędzy powstaje mocna i szlachetna tkanina.

Swoją trwałość bawełna egipska zawdzięcza również ręcznemu zbiorowi - w przeciwieństwie do zbioru z użyciem maszyn, zbiór ten nie powoduje uszkodzeń oraz minimalizuje zanieczyszczenia. 

Kolejną cechą charakterystyczną bawełny produkowanej w Egipcie jest jest wysoka zdolność absorpcyjna. Dzięki niej udaje się uzyskać tkaniny o głębokich, intensywnych i odpornych na spieranie kolorach. 

Uznanie, jakim cieszy się egipska bawełna, jest w pełni uzasadnione.  Żadna inna bawełna nie jest równie miękka i przyjemna w dotyku, a jednocześnie wytrzymała. To właśnie dlatego tkaniny z niej produkowane są jednymi z najlepszych do produkcji wysokiej jakości, luksusowych pościeli. 

 

Co oznacza wyrażenie "liczba splotów" i dlaczego gęstość splotu jest ważna?

Gęstość splotu to wyrażenie, które odnosi się do liczby splotów, mieszczących się w calu kwadratowym tkaniny. W przypadku bawełny egipskiej, zazwyczaj, im więcej splotów, tym lepszej jakości tkanina. Długie włókna egipskiej bawełny umożliwiają wyprodukowanie wysokiej jakości bawełny, o gęstym splocie.

Liczbę splotów możemy więc, w uogólnieniu,  traktować jako wskaźnik jakości, bo im wyższa jej wartość, tym mocniejsza i szlachetniejsza tkanina. Nie jest to jednak jedyny czynnik wpływający na jakość tkaniny bawełnianej. Jakość samego włókna oraz jego długość również są kluczowe, bo tylko z przędzy o o długich i mocnych włóknach można wyprodukować luksusową tkaninę o gęstym splocie. 

Jaką gęstość splotu wybrać? 

W zależności od gęstości splotu, możemy wyróżnić kilka grup:

120-180 splotów na cal kwadratowy

Lekka, przewiewna pościel w przystępnej cenie, do codziennego użytku. Używana też często w szpitalach, domach wypoczynkowych czy motelach.

200 splotów na cal kwadratowy 

 Lekka i dająca uczucie świeżości pościel w przystępnej cenie, do codziennego użytku i dobra na w lato. Cieszy się popularnością w hotelach  i pensjonatach.  

400 splotów na cal kwadratowy 

Pościele szyte z tkaniny o tej gęstości to zdecydowanie najlepiej sprzedające się produkty w King of Cotton. Taka liczna splotów gwarantuje miękkość i wytrzymałość, dlatego pościel z tej grupy jest chętnie zamawiana przez hotele o wysokim standardzie.  

600 splotów na cal kwadratowy 

Produkty wykonane z tkanin o tej gęstości są uznawane za luksusowe. W procesie tkania specjalną technologią z użyciem skompresowanego powietrza uzyskuje się  jednolitą, delikatnie połyskującą i miękką tkaninę. Spośród pościeli luksusowych najlepiej sprzedają się pościele właśnie z tej grupy. Warto w nią zainwestować bo jest bardzo wytrzymała.

800 – 1000 splotów na cal kwadratowy 

Tkaniny luksusowe, najwyższej jakości. Pościele produkowane z tkanin z tego przedziału, to pościele ekskluzywne, zachowujące swe właściwości przez wiele lat.  Niezwykle wytrzymały, gęsty splot i delikatny połysk sprawiają, że spanie w takiej pościeli to czysta przyjemność.  Firma King of Cotton jest jednym z niewielu dystrybutorów pościeli o takiej liczbie splotów w Polsce.

KING OF COTTON


Tel: +48 77555 0019
Email: info@kingofcotton.pl