Blog

 1. Jaka pościel na lato?

  Latem, kiedy temperatury rosną, sen staje się sporym wyzwaniem. Niestety, jego niedobór może prowadzić do zmniejszenia wydajności, zaburzeń nastroju i ogólnego złego samopoczucia. Trudności w zasypianiu podczas letnich upałów to częsty problem, z którym boryka się wiele osób. Kluczem do zapewnienia sobie odpowiedniego komfortu termicznego może okazać się przewiewna pościel. W upalne noce ciężko jest utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, a źle dobrana kołdra czy bielizna sypialniana może jedynie pogorszyć sytuację. Dlatego warto zastanowić się, jakie materiały, kolory i wzory sprawdzą się najlepiej w przypadku letniej pościeli.

  Read more »
 2. Prześcieradło - z jakiego materiału najlepsze?

  Prześcieradło to niezwykle ważny element miejsca do spania, gdyż wpływa na komfort i jakość snu. Co więcej, prześcieradło pełni też funkcję ochronną materaca, dekoracyjną oraz higieniczną. Jak wybrać najlepszy materiał na prześcieradło?

  Read more »
 3. Pranie pościeli - jak prać pościel, aby była czysta i długo służyła?

  Nie ulega wątpliwości, że sen jest naturalnym elementem rytmu biologicznego. Odgrywa kluczową rolę w życiu człowieka, ponieważ zapewnia regenerację całego organizmu, wpływa na kondycję, urodę i rozwój, a także odpowiada za równowagę psychiczną i fizyczną. Odpowiednio dobrana pościel, podobnie jak wygodne łóżko, jest nieodłącznym wyposażeniem każdej sypialni. Dlatego priorytetem jest to, aby zawsze była świeżą i wypracowana, co dodatkowo wpłynie na design pomieszczenia. Stare porzekadło mówi: „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” - w tym przypadku warto brać to powiedzenie dosłownie. W jakiej temperaturze prać pościel?

  Read more »
 4. Bawełna - jakie są jej rodzaje i zastosowanie?

  Nie ulega wątpliwości, że ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów są w stanie służyć człowiekowi przez długi czas. W pasmanteriach można znaleźć wiele rodzajów płótna (w tym między innymi jedwab, len lub wełnę) jednak największą popularnością cieszy się bawełna organiczna. To przyjemne i trwałe włókno pochodzenia roślinnego służy nie tylko do produkcji odzieży, lecz również znajduje zastosowanie w wyrobie artykułów dekoracyjnych, filtrów do kawy, zasłon, prochu strzelniczego i wielu innych. Jakie znaczenie ma bawełna w przemyśle tekstylnym?

  Read more »
 5. Jak prać poduszki z pierza i syntetyczne

  Poduszki to nieodłączny element każdej sypialni. Pełnią funkcję typowo użytkową - gwarantują komfortowy i zdrowy wypoczynek. Łatwo jednak ulegają zabrudzeniu. Dodatkowo pochłaniają kurz oraz pot. Dlatego też niezwykle ważne jest regularne czyszczenie poduszek.

  Read more »
 6. Jaka poduszka do spania - puchowa czy syntetyczna - jaką wybrać?

  Dobra poduszka stanowi element podnoszący jakość snu - zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa szyjnego i głowy pozwalając rozluźnić mięśnie, a nawet poprawiając drożność dróg oddechowych. Śpiąc na źle dobranej poduszce zapewniamy sobie poranną sztywność i ból karku i ból głowy.

  Read more »
 7. Kołdra na zimę - jaką wybrać?

  Kiedy za oknem temperatura spada, wiele osób decyduje się na zmianę kołdry w swojej sypialni. Przed zakupem tego rodzaju akcesoriów warto zastanowić się, czy powinna to być zimowa, gruba i ciepła kołdra antyalergiczna, czy może całoroczna, oddychająca i lekka kołdra z pierza? Duże znaczenie ma również jej rozmiar i materiał wykonania.

  Read more »
 8. Czym jest perkal?

  Perkal to rodzaj tkaniny wykorzystywanej najczęściej do produkcji wysokojakościowej pościeli. Materiał ten wytwarza się bezpośrednio z czystej bawełny lub mieszając bawełnę z innymi włóknami. Czym dokładnie jest perkal, czym różni się on od satyny bawełnianej, jakie są jego zalety i co można wyprodukować z perkalu? Czytaj dalej, jeśli chcesz poznać więcej informacji o tkaninie perkal!

  Read more »
 9. Czym się różni puch od pierza?

  Jednym z najbardziej popularnych, a przy tym najlepszych wypełnień kołder i poduszek jest pierze i puch gęsi. Aczkolwiek, te dwa rodzaje są ze sobą często mylone. Każde z nich ma inną miękkość i inne właściwości zdrowotne. To, które wypełnienie będzie idealny rozwiązaniem, zależy od indywidualnych potrzeb.

  Read more »
 10. Pranie pościeli — jak prać pościel, aby była czysta i długo służyła?

  Nieprawidłowa higiena pościeli to częsty błąd, który przytrafia się naprawdę wielu z nas. W efekcie tego tekstylia tracą pierwotny kształt i kolor, a my narażeni jesteśmy na działanie bakterii i drobnoustrojów. Właściwy sposób prania pościeli jest równie ważny, jak sposób prania ubrań i bielizny osobistej — w końcu ma ona codzienny kontakt z naszym ciałem. Sprawdź, jak prać pościel, aby jak najdłużej zachowała świeży zapach i służyła nam latami.

  Read more »
Strona