Blog

 1. Jak często zmieniać pościel?

  Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie, w którym ludzie się relaksują i odpoczywają po ciężkim dniu. Z pewnością wiele osób najlepiej czuje się w łóżku, gdzie spędza się minimum jedną trzecią doby. Pościel, kołdra, prześcieradło oraz poduszki mają bezpośredni kontakt z ciałem człowieka, w związku z tym należy pamiętać, aby zawsze były czyste i pachnące. Pomimo tego, że taka „intymność” wymaga odpowiedniej higieny, ludzie zapominają regularnie zmieniać pościel. Jak odpowiednio dbać o bieliznę pościelową?

  Read more »
 2. Idealna tkanina pościelowa - jaką wybrać?

  Chyba każdy zgodzi się z tym, że dobry sen to jeden z fundamentów dobrego życia. Skoro więc spędzamy w łóżku codziennie po kilka godzin, stanowczo powinniśmy poświęcić więcej uwagi temu, w jakim środowisku wypoczywamy. Niestety świadomość wielu osób na temat wyboru właściwej pościeli, a konkretnie rodzaju tkaniny pościelowej, jest wciąż znikoma. Ignorowanie tego tematu można przepłacić nie tylko pogorszeniem jakości snu, ale i — w konsekwencji — własnym zdrowiem. Dlatego koniecznie przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak uniknąć typowych błędów podczas wyboru pościeli.

  Read more »
 3. Najlepsze ręczniki łazienkowe - jakie wybrać, aby dobrze chłonęły wodę?

  Nowe ręczniki pięknie prezentują się na łazienkowej półce - są puszyste, miękkie i mają żywe kolory. Ale aby takie były przez cały okres użytkowania, trzeba nie tylko właściwie o nie dbać, ale przede wszystkim wybrać ręczniki odpowiedniej jakości - dopiero połączenie tych dwóch czynników sprawi, że Twoje ręczniki będą zachwycały miękkością i chłonnością przez długi czas. Czym powinien się charakteryzować dobry ręcznik?

  Read more »
 4. Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste?

  Miękkie i puszyste ręczniki są piękną ozdobą łazienki, ale nieprawidłowa ich pielęgnacja może sprawić, że szybko przestaną dobrze się prezentować i stracą swoje właściwości. Jak i w czym prać ręczniki, jak je suszyć i przechowywać, aby zachowały swoją miękkość, pięknie pachniały i dobrze wchłaniały wodę?

  Read more »