Blog

 1. Jak prać poduszki z pierza i syntetyczne

  Poduszki to nieodłączny element każdej sypialni. Pełnią funkcję typowo użytkową - gwarantują komfortowy i zdrowy wypoczynek. Łatwo jednak ulegają zabrudzeniu. Dodatkowo pochłaniają kurz oraz pot. Dlatego też niezwykle ważne jest regularne czyszczenie poduszek.

  Read more »
 2. Jaka poduszka do spania - puchowa czy syntetyczna?

  Dobra poduszka stanowi element podnoszący jakość snu - zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa szyjnego i głowy pozwalając rozluźnić mięśnie, a nawet poprawiając drożność dróg oddechowych. Śpiąc na źle dobranej poduszce zapewniamy sobie poranną sztywność i ból karku i ból głowy.

  Read more »
 3. Kołdra na zimę - jaką wybrać?

  Kiedy za oknem temperatura spada, wiele osób decyduje się na zmianę kołdry w swojej sypialni. Przed zakupem tego rodzaju akcesoriów warto zastanowić się, czy powinna to być zimowa, gruba i ciepła kołdra antyalergiczna, czy może całoroczna, oddychająca i lekka kołdra z pierza? Duże znaczenie ma również jej rozmiar i materiał wykonania.

  Read more »
 4. Czym jest perkal?

  Perkal to rodzaj tkaniny wykorzystywanej najczęściej do produkcji wysokojakościowej pościeli. Materiał ten wytwarza się bezpośrednio z czystej bawełny lub mieszając bawełnę z innymi włóknami. Czym dokładnie jest perkal, czym różni się on od satyny bawełnianej, jakie są jego zalety i co można wyprodukować z perkalu? Czytaj dalej, jeśli chcesz poznać więcej informacji o tkaninie perkal!

  Read more »
 5. Czym się różni puch od pierza?

  Jednym z najbardziej popularnych, a przy tym najlepszych wypełnień kołder i poduszek jest pierze i puch gęsi. Aczkolwiek, te dwa rodzaje są ze sobą często mylone. Każde z nich ma inną miękkość i inne właściwości zdrowotne. To, które wypełnienie będzie idealny rozwiązaniem, zależy od indywidualnych potrzeb.

  Read more »
 6. Pranie pościeli — jak prać pościel, aby była czysta i długo służyła?

  Nieprawidłowa higiena pościeli to częsty błąd, który przytrafia się naprawdę wielu z nas. W efekcie tego tekstylia tracą pierwotny kształt i kolor, a my narażeni jesteśmy na działanie bakterii i drobnoustrojów. Właściwy sposób prania pościeli jest równie ważny, jak sposób prania ubrań i bielizny osobistej — w końcu ma ona codzienny kontakt z naszym ciałem. Sprawdź, jak prać pościel, aby jak najdłużej zachowała świeży zapach i służyła nam latami.

  Read more »
 7. Jak często zmieniać pościel?

  Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie, w którym ludzie się relaksują i odpoczywają po ciężkim dniu. Z pewnością wiele osób najlepiej czuje się w łóżku, gdzie spędza się minimum jedną trzecią doby. Pościel, kołdra, prześcieradło oraz poduszki mają bezpośredni kontakt z ciałem człowieka, w związku z tym należy pamiętać, aby zawsze były czyste i pachnące. Pomimo tego, że taka „intymność” wymaga odpowiedniej higieny, ludzie zapominają regularnie zmieniać pościel. Jak odpowiednio dbać o bieliznę pościelową?

  Read more »
 8. Idealna tkanina pościelowa - jaką wybrać?

  Chyba każdy zgodzi się z tym, że dobry sen to jeden z fundamentów dobrego życia. Skoro więc spędzamy w łóżku codziennie po kilka godzin, stanowczo powinniśmy poświęcić więcej uwagi temu, w jakim środowisku wypoczywamy. Niestety świadomość wielu osób na temat wyboru właściwej pościeli, a konkretnie rodzaju tkaniny pościelowej, jest wciąż znikoma. Ignorowanie tego tematu można przepłacić nie tylko pogorszeniem jakości snu, ale i — w konsekwencji — własnym zdrowiem. Dlatego koniecznie przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak uniknąć typowych błędów podczas wyboru pościeli.

  Read more »
 9. Najlepsze ręczniki łazienkowe - jakie wybrać, aby dobrze chłonęły wodę?

  Nowe ręczniki pięknie prezentują się na łazienkowej półce - są puszyste, miękkie i mają żywe kolory. Ale aby takie były przez cały okres użytkowania, trzeba nie tylko właściwie o nie dbać, ale przede wszystkim wybrać ręczniki odpowiedniej jakości - dopiero połączenie tych dwóch czynników sprawi, że Twoje ręczniki będą zachwycały miękkością i chłonnością przez długi czas. Czym powinien się charakteryzować dobry ręcznik?

  Read more »
 10. Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste?

  Miękkie i puszyste ręczniki są piękną ozdobą łazienki, ale nieprawidłowa ich pielęgnacja może sprawić, że szybko przestaną dobrze się prezentować i stracą swoje właściwości. Jak i w czym prać ręczniki, jak je suszyć i przechowywać, aby zachowały swoją miękkość, pięknie pachniały i dobrze wchłaniały wodę?

  Read more »